WhatsApp İhbar Hattı: 0533 406 91 16


Yeni kısıtlamalar başladı

Virüs salgınını durdurmak için alınan yeni tedbirlerin bir bölümü uygulanmaya başlandı. Restoranlar, lokantalar, kafe ve pastaneler artık pakete servise döndü. AVM, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Yeni kısıtlamalar başladı
- A +

Türkiye genelinde sokağa çıkma yasakları başlıyor. Bu akşamdan itibaren yeni bir genelge çıkana kadar hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili kafası karışınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. 

'SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YARIN BAŞLIYOR'

 Bakan Koca, "HAFTA SONU sokağa çıkma sınırlaması yarın başlıyor. Cumartesi saat 20.00'den Pazar sabah 10.00'a kadar. Pazar günü ise akşam 20.00'den Pazartesi sabah 05.00’e kadar. Zorunlu tedbirlere gönüllü tedbirlerle destek olmanızı bekliyoruz. Kendinize ek kısıtlar koyarsanız, seviniriz." dedi.


20 KASIM’DA BAŞLAYAN KORONAVİRÜS YASAKLARI NELER?

Bugün başlayacak yasaklara göre AVM’ler, kuaförler, berberler ve güzellik merkezleri artık 20:00’den itibaren kapanacak.

Yine 20 Kasım’da başlayacak yasaklara göre restoranlar sadece paket servise ve gel al sistemine geçebilecek. Yani bugün saat 20:00’ye kadar restoranda son kez oturarak yemek yenilebilecek, ardından paket servis uygulaması başlayacak.

Yine bu akşam 20:00’den itibaren tüm sinemalar 31 Aralık'a kadar kapalı olacak.

Kahvehane, kıraathane, internet kafe, halı saha, bilardo salonu ve çay bahçeleri de yeni bir karar alınıncaya kadar kapalı olacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA?

21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00'a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bu tarihlerden sonraki hafta sonlarında da uygulama, yeni bir karar alınıncaya kadar belirtildiği şekilde devam edecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<