Vestel’le yeniden gururlandık

Vestel kendi sektörünün yine ihracat şampiyonu oldu.

Vestel’le yeniden gururlandık
- A +

2018 yılını rekorlarla tamamlayan ihracatta şampiyonlar ligi sıralaması açıklandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 17.si açıklanan “Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı 2018” araştırması göre ilk 1000 şirket önceki yıla göre 10.5 milyar artışla toplam 102.8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Vestel, Türkiye’nin en başarılı ihracatçı firmaları 2018 sıralamasında Elektrik Elektronik ve Hizmet sektöründe bir kez daha şampiyon oldu. Sektöründeki ihracat şampiyonluğunu yine kimselere bırakmadı.

21 yıldır aralıksız ihracat şampiyonu olan Vestel, tüm sektörlerin yer aldığı genel değerlendirmede de 2 milyar 255 milyon dolarla Türkiye’nin en büyük 7’nci ihracatçısı unvanını kazandı. 16 Haziran'da düzenlenen törende ihracat şampiyonluğu ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, “Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Zorlu Holding olarak üretim yaptığımız ve hizmet verdiğimiz tüm alanlarda dünyanın büyük markalarıyla boy ölçüşüyoruz. Teknoloji ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla katma değer yaratan ürün ve hizmetler sunuyor, yaptığımız ihracatla ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Vestel grubumuzun gözbebeği. Ürettiği ürünleri 155 ülkeye ihraç ediyor. Sadece Türk insanı için değil, tüm dünya için tasarlıyor, üretiyor ve satıyor. Elektrik-elektronik sektörünün 21 yıldır aralıksız ihracat şampiyonu olmak her şirkete nasip olmaz. Vestel çalışanlarıyla gurur duyuyorum. Vestel, daha uzun yıllar Türkiye'nin teknolojide dünyaya açılan kapısı olmaya devam edecek" dedi.

Vestel Şirketler Grubu

Vestel Şirketler Grubu 18’i yurtdışında olmak üzere toplam 28 şirketten oluşuyor. Dünya standardındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olan Vestel, dünyaya teknoloji ihracı alanında Türkiye’nin simgesi ve gururu. Vestel, teknoloji ve tasarım geliştirme yetkinliğine dayalı çeşitlendirilmiş ürün gamı ile 155 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile elektronik sektöründe 21 yıldır ülkemizin ihracat şampiyonu.

16 bin kişinin üzerinde istihdamı, teknoloji geliştirme yetkinliği ve ihracattan aldığı pay ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil eden Vestel, Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri, Türkiye’de TV pazarında lider, beyaz eşya pazarında ilk üç üreticiden biri. Avrupa’nın en modern ve en güncel teknolojiyi kullanan üreticileri arasında üst sıralarda yer alan Vestel, tüm üretimini Manisa’da yer alan, Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de gerçekleştiriyor.

#GururlaYerli Vestel

• Türkiye’nin TV’de pazar lideri ve beyaz eşyada ilk üç üreticisinden biri
• Türkiye’nin ilk yerli tasarım ve üretim akıllı telefonu Venus’ün üreticisi
• ŞikayetVar A.C.E. Awards 2019’da aldığı Diamond ödülü ile müşteri memnuniyetinde 6 yıldır üst üste yarıştığı tüm kategorilerde birinci

Vestel City

• 1.3 milyon metrekare alan üzerine kurulu Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri
• 16 bin kişinin üzerinde istihdam
• National Geographic Mega Fabrikalar belgeseline konu olan tek Türk fabrikası

AR-GE ve Inovasyon

• Küresel çapta 8 Ar-Ge Merkezi (5’i Türkiye, İngiltere, Tayvan, Çin)
• 1.600 kişilik dev Ar-Ge Kadrosu
• Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biri
• 2017 yılında faaliyet alanları özelinde yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketi

İhracat Bilgileri

• 155 ülkeye ihracat
• 21 yıldır Türkiye’nin ihracat şampiyonu (Elektronik)
• Avrupa TV pazarında 2. Sırada

Rekabet.net

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<