URTET öğrencilerinden Kadınlar Günü ziyareti

URTET öğrencileri URTEB yönetim kurulu üyesi SunGroup Yönetim Kurulu Başkanı Sühendam Urbay’ı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ziyaret etti. Kısa bir söyleşi gerçekleştiren Urbay, öğrencilere sıfırdan var olmanın ve kadının iş hayatındaki önemi hakkındaki tecrübelerini aktardı.

URTET öğrencilerinden Kadınlar Günü ziyareti
- A +

URTEB ofisinde toplanan gençlere açılış konuşmasını URTEB başkanı Ahmet Özenalp gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından Sühendam Urbay tecrübelerini gençlere aktararak iş hayatında ısrarcı olmanın ve yılmadan azimle çalışmanın, yabancı dil bilmenin ve dürüst olmanın iş hayatındaki önemini vurguladı.

“Hayal kurduğunuz sürece gelişirsiniz”

“Ne iş yaparsanız yapın, iyisini yapın. İyi değil çok iyi olmalısınız. Süreklilik çok önemli. Geçici başarılar sizi tatmin etmemeli. İş hayatında ve hayatın her kesiminde zorluk olabilir. Zorluklar karşısında ağlamak yerine onlarla baş etmelisiniz. Tüm zorluklar insanlar için, bu zorlukları aşmak bizlerin elinde. Mutlaka hayal kurun. İleride hangi pozisyonda çalışmak istiyorsunuz mutlaka bunun hayalini kurun, korkmayın. Hayal kurduğunuz sürece gelişirsiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, her daim bir adım önde olabilmek için yaratıcı düşünün, sizlerin yaratıcı fikirlerine, öncü düşüncelerine ihtiyacımız var.” Şeklinde konuşan Urbay gençleri motive edecek öğütlerde bulundu.

Söyleşi ardından gençlerle çay içerek sohbet eden SunGrup Yönetim Kurulu Başkanı Sühendam Urbay URTET öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<