WhatsApp İhbar Hattı: 0533 406 91 16


URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp TSE’yi yerinden oynattı

Rekabet.net olarak URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp ile gerçekleştirdiğimiz röportaj tam bir hafta sonra ses getirdi. Röportajımızda Özenalp, TSE’de ve gümrüklerde yaşanan sorunları tüm gerçekliği ile anlatmıştı. Röportajımız TSE’de deprem etkisi yarattı. Nitekim Rekabet.net’in TSE’den üst düzey bir yetkiliden aldığı bilgiye göre kurumda istifalar ve görevden almalar başladı.

URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp TSE’yi yerinden oynattı
- A + Okuma : 5378

Özge Comba Alkış

Rekabet.net yine çok konuşulacak bir röportaja imza attı. 3 Temmuz 2020 tarihinde yani tam bir hafta önce URTEB (Uluslararası Teknoloji ve Rekabet Birliği) Genel Başkanı Ahmet Özenalp ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ilgili yerlere ulaştı… Röportajımızda Özenalp, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve gümrüklerde hangi haksızlıkların yapıldığını açık yüreklilikle anlatmıştı. Özenalp’in bu sözleri deyim yerindeyse ilgili kurumları derinden sarstı.

TSE’DE İSTİFA VE GÖREVDEN ALMA

Yayınlanan röportajımızdan bir hafta gibi kısa bir süre sonra TSE’de istifa ve görevden almalar başladı. Edindiğimiz bilgilere göre Avrupa Yakası İthalat Müdürü Aynur Can istifa etmek zorunda kaldı. Yine kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler görevden almaların ve istifaların devam edeceği yönünde…

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

TSE’de bu gibi olaylar daha önceden de yaşanmıştı. 2015 yılında TSE’nin Kocaeli Çayırova İlçesi’nde aralarında bölge müdürlerinin de bulunduğu 80 kişi görevden alınmıştı.

UZUN BİR ARADAN SONRA TELEFONLAR AÇILDI

Haberimizden sonra TSE’de telefonlar açılmaya başlandı. Ancak yine yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre sanayicilerin geçen aylardan kalan askam parça ve üretim de kullandıkları birçok maddenin ürün güvenliği incelemeleri sonuçlanmadı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Rekabet.net olarak sanayicilermiz için konunun takipçisi olacağız. Her türlü gelişmeyi siz değerli okurlarımızla paylaşmayı sürdüreceğiz.

Geçen hafta yayımladığımız röportaja aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; 

https://www.rekabet.net/urteb-genel-baskani-ozenalp-sanayici-uluslararasi-rekabet-gucunu-kaybediyor-n194232/

Rekabet.net

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı ERTUNÇ 13 Temmuz 2020 11:30 ÇAYIROVA TSE NE YAPIYOR GEBZE VE ÇAYIROVADA BİRÇOK ASANSÖR FİRMALARIN İNSAFINA BIRAKILMIŞ MİLLET SOYULUYOR ŞU DEŞİECEK BU DEĞİŞECEK DİYE MİLLETE 15-20 MİLYARLIK BORÇ ÇIKARILIYOR PARA TOPLANIYOR KAÇ AY GEÇİYOR ASANSÖR FİRMASI TSE DEN ALDIĞI MAVİ ETİKET KABİNDE VE GİRİŞ KAPISINDA İLLA BİRİNİN ÖLMESİ VEYA SAKATKALMASINI MI BEKLİYORLAR BUNLARI DENETLENEMEZ Mİ ADETA REHAVET İÇİNDE HİÇBİR ETKİNLİĞİ YOK BU NE ZİHNİYET BU ÇAĞDA SANAYİ BÖLGESİNDE TSE UÇMALI ADETA UYUŞUK TOZU ATILMIŞ GİBİ NE YÖNETİMİ NE PERSONELİ SANAYİİ BÖLGESİNDE VARLIK GÖSTEREMİYOR RUTİN İŞLERLE GÜN DOLDURUPMAAŞ BEKLİYOR YAZIK Kİ NE YAZIK HAYAL KIRIKLIĞI YÖRE HALKINDA

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Metin Uçak 10 Temmuz 2020 21:03 Sayın Ahmet Bey yazınızın bu sonucuna çok sevindik. insanların hakkını zalimlerin yemesine izin vermediniz, görevden alan bakanlara da çok teşekkürler. bu gibi konuların sizlerin tarafından gündeme getirilmesi çok önemlidir. Diğer iş insanlarıda sizi örnek almalı. İşlerinizde başarılar, hayırlı işler diliyorum.

İlgili Haberler

<