Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı

Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Acar'ın cenazesi toprağa verildi.

Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı
- A +

Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Acar için Ömerli ilçesinde Salihköy Mahallesinde tören düzenlendi. Şehidin yakınları üzüntü yaşadı.

Ömerli Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı Salihköy Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Cenaze törenine 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu ve Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir de katıldı.

Burada helallik alınmasının ardından Salihköy Camisi'nde düzenlenen törende, şehidin ailesi ve yakınları Arapça ağıt yaktı.

Şehidin 7 aylık eşi Fatma Acar, eşinin askeri kamuflajını giydi. Şehidin naaşına sarılan Acar, "İki ay sonra doğum yapacaktım, kızını kucağına alacaktın." diyerek gözyaşı döktü. Şehidin annesi Dünya Acar ve kardeşleri de gözyaşlarına hakim olamadı.

AA

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<