DİL VE EĞİTİM ŞARTI OLMADAN İNGİLTERE’DE İŞ KURULUR MU? İngiltere’de eğitim ve dil şartı olmadan yaşamak mümkün mü? Orada yaşamak ve çalışmak için neler yapılması gerekiyor? Ankara Anlaşması nedir? Ankara anlaşması vizesiyle neden en rahat İngiltere’den vize alınabiliyor? Peki bu anlaşmanın süresi ne zaman dolacak. Kendisi de İngiltere’de yaşayan zaman zaman memleketi Bursa’ya gelen Avukat Zeynep Polat tüm bu soruların yanıtını Rekabet.net’e yanıtladı. 03 Eylül 2020 13:39 İHKİB BAŞKANI MUSTAFA GÜLTEPE; “İlave vergilerin kaldırılmasını, daha önce uygulanan oranların da sektörün elini güçlendirecek şekilde gözden geçirilmesini bekliyoruz.” Rekabet.net’e konuşan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe;
“İhracatımız Mart’ta yüzde 27,4, Nisan’da yüzde 61,6, Mayıs’ta ise yüzde 48,2 daraldı” dedi. Kumaş ve iplikte gümrük vergilerinin artırıldığına dikkat çeken Gültepe, “İlave vergi maliyetlerimizi arttırdığı için küresel pazarlarda rekabet şansımızı azaltıyor” şeklinde konuştu.
12 Ağustos 2020 10:08
URTEB Genel Başkanı Özenalp: “Sanayici uluslararası rekabet gücünü kaybediyor” Özellikle pandemi döneminde yaşanan problemler ve bazı uygulamalar, sanayiciyi zor durumda bıraktı. URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp tüm bu sıkıntıları ve gümrüklerde yaşanan haksızlıkları kaleme aldığı mektubunu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a gönderdi. Mektubunda dikkat çeken ayrıntılara yer veren Özenalp, gümrük muayene memurlarını sert bir dille eleştirdi. 03 Temmuz 2020 09:48 Yeşim Tekstil'den virüs savar maske! Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Rekabet.net’e koronavirüs ve ekonomiye etkileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Tüm sektörler gibi kendilerinin de bu dönemde ekonomik yönde olumsuz etkilendiklerini belirten Şankaya;” 2020’yi bir önceki yıla göre yüzde 30 bandında bir ciro ve ihracat kaybı ile tamamlayacağımızı öngörüyorum” dedi. 29 Haziran 2020 12:07 TESK Başkanı Bendevi Palandöken: "Perakende Yasası güncellenmeli" Rekabet.net’e konuşan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “esnafın ekonomik olarak taleplerini açıklarken, “esnaf ve sanatkarımızın rekabete bakış açısı ahilik kültüründen geliyor. Ancak esnafın rekabet gücünü zayıflatan, adil şartlarda var olmasını engelleyen unsurlara karşı Perakende Yasası’nın tekrar güncellenmesini talep ediyoruz” dedi 18 Haziran 2020 09:18
“Dijital Kütüphanem” ile Eğitime Destek

“Dijital Kütüphanem” ile Eğitime Destek

“Dijital Kütüphanem” ile eğitime ve eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.
Şeker Fabrikalarına ne olacak ?

Şeker Fabrikalarına ne olacak ?

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik tartışmalar sürerken Türkiye’nin ilk iki Şeker Fabrikasından biri olan Uşak Nuri Şeker Fabrikasını ziyaret ettik.
Sıfırdan zirveye "Evinoks"

Sıfırdan zirveye "Evinoks"

1982 yılında Yüksek Makine Mühendisi Nuri Coşkun İrfan tarafından Bursa’da kurulan Evinoks hayata geçirdiği ‘Yaşayan Showroom’ ve ‘Demo Mutfak’ ile sektörün gelişimine katkı sağlarken, inovasyona verdiği önemle de Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerliyor.
Av. Handan Özcebe cevapladı; <br> Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Av. Handan Özcebe cevapladı;
Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Rekabet Hukukunun önem kazanması Rekabet Kurumunun son yıllarda astronomik rakkamlara ulaşan ceza kararları vermesi ve bunların medya da sıkça yer alması ile başladı diyebiliriz.
BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

10. Yıllarını kutlayan Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ‘ın cumartesi sabahı düzenlediği basın kahvaltısı, yönetim kurulu ve basın mensuplarının katılımlarıyla Mercure Hotel ’de gerçekleşti.
Bursa JCI toplantısına ev sahipliği yapacak

Bursa JCI toplantısına ev sahipliği yapacak

Junior Chamber International (JCI) üyesi ve önümüzdeki dönem Bursa başkanlığını üstlenecek İrem Güloğulları, genç girişimcilere yerelden uluslararasına fırsatlar yarattıklarını söyledi.
Bursalı iş kadınları fark yaratıyor

Bursalı iş kadınları fark yaratıyor

BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın, Avrupa’da en düşük kadın istihdam oranının %41, Türkiye’de ise bu oranın sadece %30 olduğunu söyledi.
‘Bursa; kalitede öncü şehir!’

‘Bursa; kalitede öncü şehir!’

KAL-DER Bursa Şubesi, 19 yıllık birikimiyle yalnız özel sektörde değil; kamuda, yerel idarelerde, sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalarını yürütüyor.
<