URTEB Genel Başkanı Özenalp: “Sanayici uluslararası rekabet gücünü kaybediyor” Özellikle pandemi döneminde yaşanan problemler ve bazı uygulamalar, sanayiciyi zor durumda bıraktı. URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp tüm bu sıkıntıları ve gümrüklerde yaşanan haksızlıkları kaleme aldığı mektubunu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a gönderdi. Mektubunda dikkat çeken ayrıntılara yer veren Özenalp, gümrük muayene memurlarını sert bir dille eleştirdi. 03 Temmuz 2020 09:48 Yeşim Tekstil'den virüs savar maske! Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Rekabet.net’e koronavirüs ve ekonomiye etkileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Tüm sektörler gibi kendilerinin de bu dönemde ekonomik yönde olumsuz etkilendiklerini belirten Şankaya;” 2020’yi bir önceki yıla göre yüzde 30 bandında bir ciro ve ihracat kaybı ile tamamlayacağımızı öngörüyorum” dedi. 29 Haziran 2020 12:07 TESK Başkanı Bendevi Palandöken: "Perakende Yasası güncellenmeli" Rekabet.net’e konuşan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “esnafın ekonomik olarak taleplerini açıklarken, “esnaf ve sanatkarımızın rekabete bakış açısı ahilik kültüründen geliyor. Ancak esnafın rekabet gücünü zayıflatan, adil şartlarda var olmasını engelleyen unsurlara karşı Perakende Yasası’nın tekrar güncellenmesini talep ediyoruz” dedi 18 Haziran 2020 09:18 İNOKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık Rekabet.net'e konuştu İNOKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık;
“Koronavirüs sürecinden sonra Türkiye tedarikçi ülke olabilir”
“Herkes birbirine bakarak rekabet edecek. Bu durum yenilikçiliği tetikleyecek”
“Ticaret anlayışı değişti. Ülke olarak e-ticaret ve pazarlamayı öğrenmek zorundayız”
“Türkiye’de ve dünyada ani bir işsizlik yaşanabilir”
“Sektör itibariyle Nisan/Mayıs’ta yüzde 40 oranında bir kaybımız var”
26 Mayıs 2020 11:54
Türk Metal-Sen Başkanı Pevrul Kavlak Rekabet.net’e konuştu Koronavirüs nedeniyle bu sene kutlanamayacak olan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda Rekabet.net olarak Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile konuştuk. Bu sene temsil niteliğinde etkinlikler yapacaklarını belirten Kavlak, “salgının yol açacağı krizlerin bedelini ödemek istemiyoruz. İşten çıkarılmaların kesin olarak yasaklanmasını, emekçilere bir gelir güvencesinin sağlanmasını talep ediyoruz” dedi. 30 Nisan 2020 17:35
Sıfırdan zirveye "Evinoks"

Sıfırdan zirveye "Evinoks"

1982 yılında Yüksek Makine Mühendisi Nuri Coşkun İrfan tarafından Bursa’da kurulan Evinoks hayata geçirdiği ‘Yaşayan Showroom’ ve ‘Demo Mutfak’ ile sektörün gelişimine katkı sağlarken, inovasyona verdiği önemle de Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerliyor.
Av. Handan Özcebe cevapladı; <br> Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Av. Handan Özcebe cevapladı;
Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Rekabet Hukukunun önem kazanması Rekabet Kurumunun son yıllarda astronomik rakkamlara ulaşan ceza kararları vermesi ve bunların medya da sıkça yer alması ile başladı diyebiliriz.
BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

10. Yıllarını kutlayan Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ‘ın cumartesi sabahı düzenlediği basın kahvaltısı, yönetim kurulu ve basın mensuplarının katılımlarıyla Mercure Hotel ’de gerçekleşti.
Bursa JCI toplantısına ev sahipliği yapacak

Bursa JCI toplantısına ev sahipliği yapacak

Junior Chamber International (JCI) üyesi ve önümüzdeki dönem Bursa başkanlığını üstlenecek İrem Güloğulları, genç girişimcilere yerelden uluslararasına fırsatlar yarattıklarını söyledi.
Bursalı iş kadınları fark yaratıyor

Bursalı iş kadınları fark yaratıyor

BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın, Avrupa’da en düşük kadın istihdam oranının %41, Türkiye’de ise bu oranın sadece %30 olduğunu söyledi.
‘Bursa; kalitede öncü şehir!’

‘Bursa; kalitede öncü şehir!’

KAL-DER Bursa Şubesi, 19 yıllık birikimiyle yalnız özel sektörde değil; kamuda, yerel idarelerde, sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalarını yürütüyor.
BOSEN, Bursa OSB’nin güç kaynağı

BOSEN, Bursa OSB’nin güç kaynağı

Yirmi yıldan beri Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne temiz ve güvenli enerji veren BOSEN, arıza durumlarına karşı fabrikalara can yeleği görevi görüyor.
Korteks, Avrupa’nın en büyüğü...

Korteks, Avrupa’nın en büyüğü...

Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkan Yardımcısı Necat Altın, holding girişimlerinden Korteks hakkında özel açıklamalarda bulundu.
<