WhatsApp İhbar Hattı: 0533 406 91 16


Avrupa'nın devlerinden Korteks koronavirüsle birlikte dış ticaretini nasıl yönetti? Avrupa’nın en büyük polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı Korteks de diğer firmalar gibi koronavirüs sürecinden etkilendi. Pandemi döneminin başlangıcında satışlarını tamamen durduran Korteks, en büyük daralmayı Nisan ve Mayıs ayında yaşadı. Rekabet.net’e konuşan Korteks dış ticaret yetkilileri özellikle bu zorlu süreçte Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş ile çalıştıkları için ihracat işlemlerinde sıkıntı yaşamadıklarını kaydetti. 20 Kasım 2020 11:44 Ahmet Özenalp; “Hurda ithalatı sizi hapse götürebilir" Rekabet.net’e konuşan Gümrük ve Kaçakçılık Uzmanı Gümrük Müşaviri Ahmet Özenalp; “Özellikle hurda ithali yapan ticaret insanımızın dikkatini çekmek istiyorum. Hurda getirdiğinizi zannederken, kaçakçılıktan yargılanmanız işten bile değildir” dedi. 16 Kasım 2020 00:13 Sinan Meydan; “Atatürk düşmanlığının iki temel kaynağı vardır; biri cehalet, diğeri ihanettir” Cumhuriyet Bayramı’mızın 97’inci yılını kutluyoruz. Her geçen gün Cumhuriyet kazanımlarımızın ne kadar önemli olduğunu fark ettiğimiz şu zamanlarda Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek az kalır! Onlara teşekkürümüzü ancak Cumhuriyeti yaşatarak, ilerleterek, üreterek, bilimle ve azimle çalışarak verebiliriz. Onlara teşekkürümüzü ancak sanayimizle, fabrikalarımızla, kadınlarımızın iş gücüne, sosyal hayata katılmasıyla verebiliriz. 28 Ekim 2020 23:19 DİL VE EĞİTİM ŞARTI OLMADAN İNGİLTERE’DE İŞ KURULUR MU? İngiltere’de eğitim ve dil şartı olmadan yaşamak mümkün mü? Orada yaşamak ve çalışmak için neler yapılması gerekiyor? Ankara Anlaşması nedir? Ankara anlaşması vizesiyle neden en rahat İngiltere’den vize alınabiliyor? Peki bu anlaşmanın süresi ne zaman dolacak. Kendisi de İngiltere’de yaşayan zaman zaman memleketi Bursa’ya gelen Avukat Zeynep Polat tüm bu soruların yanıtını Rekabet.net’e yanıtladı. 03 Eylül 2020 13:39 “İLAVE VERGİLERİN KALDIRILMASINI BEKLİYORUZ” Rekabet.net’e konuşan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe;
“İhracatımız Mart’ta yüzde 27,4, Nisan’da yüzde 61,6, Mayıs’ta ise yüzde 48,2 daraldı” dedi. Kumaş ve iplikte gümrük vergilerinin artırıldığına dikkat çeken Gültepe, “İlave vergi maliyetlerimizi arttırdığı için küresel pazarlarda rekabet şansımızı azaltıyor” şeklinde konuştu.
12 Ağustos 2020 10:08
BOSİAD BAŞKANI ÇAĞAN....

BOSİAD BAŞKANI ÇAĞAN....

Rekabet.net’e konuşan BOSAİD Başkanı Çağan ile röportajımızdan çarpıcı satırbaşları şöyle; ‘Türkiye henüz çevresindeki pazarlara fason üretici konumunda bir ekonomi olarak, mavi yaka iş gücüne çok ihtiyaç duyuyor, Rekabet, iş insanlarının inisiyatifine bırakılmamalı, Koronavirüs fırsatlar kadar da tehditler oluşturuyor”.
‘EMEĞİN CİNSİYETİ OLMAZ’

‘EMEĞİN CİNSİYETİ OLMAZ’

BUİKAD BAŞKANI OYA EROĞLU REKABET.NET’E KONUŞTU… EROĞLU, “Türkiye’de kadının iş gücüne katılım oranı çok az… Bu hızla gidersek iş yaşamında erkeklerle 108 yıl sonra eşit olacağız. Toplum olarak yapacak çok işimiz var” dedi. Rekabetin piyasa ekonomisinin temeli olduğunu vurgulayan Eroğlu, rekabetçi koşullarda girişimlerin hayat bulacağını kaydetti.
EKONOMİDEN SANAYİYE...

EKONOMİDEN SANAYİYE...

Türkiye’nin rekabet konusunda koşulları tam olarak uygulamadığının altını çizen Türkay, “rekabet bir ülkenin olmazsa olmazıdır” dedi. Türkiye’nin kalkınmadaki en önemli adımı eğitime vereceği ivmeyle atacağının altını çizen Türkay, BUSİAD olarak “sanayi/üniversite iş birliği” projesini başlattıklarını açıkladı. Yerli otomobil fabrikasına karşı olmadığını belirten Türkay, “otomobil yerine pil fabrikası kurulsaydı” dedi.
“Dijital Kütüphanem” ile Eğitime Destek

“Dijital Kütüphanem” ile Eğitime Destek

“Dijital Kütüphanem” ile eğitime ve eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.
Şeker Fabrikalarına ne olacak ?

Şeker Fabrikalarına ne olacak ?

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik tartışmalar sürerken Türkiye’nin ilk iki Şeker Fabrikasından biri olan Uşak Nuri Şeker Fabrikasını ziyaret ettik.
Sıfırdan zirveye "Evinoks"

Sıfırdan zirveye "Evinoks"

1982 yılında Yüksek Makine Mühendisi Nuri Coşkun İrfan tarafından Bursa’da kurulan Evinoks hayata geçirdiği ‘Yaşayan Showroom’ ve ‘Demo Mutfak’ ile sektörün gelişimine katkı sağlarken, inovasyona verdiği önemle de Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerliyor.
Av. Handan Özcebe cevapladı; <br> Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Av. Handan Özcebe cevapladı;
Rekabet Hukuku Uyum Programı nedir?

Rekabet Hukukunun önem kazanması Rekabet Kurumunun son yıllarda astronomik rakkamlara ulaşan ceza kararları vermesi ve bunların medya da sıkça yer alması ile başladı diyebiliriz.
BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BURSA’DAN DÜNYA’YA AÇILAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

BUİKAD’DAN 10. YILA ÖZEL KAHVALTI

10. Yıllarını kutlayan Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ‘ın cumartesi sabahı düzenlediği basın kahvaltısı, yönetim kurulu ve basın mensuplarının katılımlarıyla Mercure Hotel ’de gerçekleşti.
<