WhatsApp İhbar Hattı: 0533 406 91 16


Kaya kamyonu 'Deve' seri üretime hazırlanıyor

Kaya kamyonu 'Deve' seri üretime hazırlanıyor

Afyonkarahisar'da mermer makinesi üreten Şuayp Demirel, 22 yıllık hayali olan kaya taşıma kamyonunu üretmeyi başardı. Motoru ve şanzımanı hariç tamamı yerli üretim olan ve "Deve" ismi verilen kamyonla 30 ton yük taşınabiliyor.
İlk silah taşıyıcı araçlar teslim edildi

İlk silah taşıyıcı araçlar teslim edildi

Kara Kuvvetleri Komutanlığının kullanacağı 260 silah taşıyıcı araç için teslimata başlandı.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir:
"Üzerlerindeki kulelerin ve silah sistemlerinin çeşitlendirilmesiyle araçlarımız çok daha fonksiyonel hale gelebilecek. Çeşitli optik görüntüleme ve kontrol sistemleriyle beraber de sahada tankların yükünü hafifletecek, onlara destek çıkabilecek önemli bir mücadele ve muharebe unsuru olacaklar"
Lojistik Master Planı tanıtıldı

Lojistik Master Planı tanıtıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank:
"OSB'ler, özel endüstri bölgeleri, limanlar ve serbest bölgeleri içeren 294 kilometrelik iltisak hattı yapma hedefimiz mevcut. Bu hatlarla birlikte yeni lojistik merkezleri kuracak ve böylelikle sanayimizin rekabet gücünü daha da artıracağız"
"Avrupa, ön Asya ve Afrika pazarlarının üretim ve teknoloji üssü olmamızın önünde hiçbir engel bulunmuyor. İşte lojistik alanında atacağımız her adım, bizi bunun gibi hedeflere çok daha hızlı ulaştıracak,
Elektrikli otomobillerin sayısı 5 yılda katlanarak artacak

Elektrikli otomobillerin sayısı 5 yılda katlanarak artacak

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği Başkanı Bayram, "Yakıtta petrolden bağımsız, düşük elektrik maliyetli ve çevre dostu elektrikli otomobillerin sayısının 5 yılda katlanarak artacağını düşünüyorum." dedi.
<