Tanzim satışları, market fiyatlarını aşağı çekti

Tanzim satışları, market fiyatlarını aşağı çekti

Tanzim noktalarındaki uygun fiyatlı satışlar, İstanbul'daki zincir marketlerde sebze fiyatlarını düşürdü. Kentteki bazı zincir marketlerde belli ürünlerin alımının 3 kilogram ile sınırlandığı dikkati çekti.
Taşıt kredileri 2018'de 6,5 milyar liraya geriledi

Taşıt kredileri 2018'de 6,5 milyar liraya geriledi

Bireysel tüketicilerin bankalardan kullandığı taşıt kredisi geçen yıl 6,5 milyar liraya gerilerken otomotiv pazarı da yüzde 35,06 daraldı.
PTT internetten tanzim satışa başladı

PTT internetten tanzim satışa başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan:
"Tanzim satışlarını, Türkiye'nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com'da başlatıyoruz"
"Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz"
İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

Geçen yılın ocak ayında 79 bin 422 olan İŞKUR'un istihdamına aracılık ettiği kişi sayısı, bu yılın ocak ayında yüzde 5 artarak 83 bin 416 oldu.

Ekonomi Dünyası

S&P Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
S&P Türkiye'nin kredi notunu teyit etti S&P, Türkiye'nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu "B+", uzun vadeli yerel para birimi cinsinden kredi notunu ise "BB-" olarak teyit etti.

Brent petrol yılın zirvesinde
Brent petrol yılın zirvesinde Brent türü petrolün varil fiyatı, 1 Ocak 2019'tan bu yana en yüksek seviyesine tırmanarak 65,64 dolara yükseldi.

Türkiye'ye yatırım artışında liderlik İtalya'nın
Türkiye'ye yatırım artışında liderlik İtalya'nın Türkiye'ye geçen yıl 6 milyar 534 milyon dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi olurken, bu dönemde Türkiye'ye sermaye girişi 381 milyon dolar yükselen İtalya, doğrudan yatırımı en fazla artan ülke olarak belirlendi.

ABD'den Türkiye'nin Uygur açıklamasına destek
ABD'den Türkiye'nin Uygur açıklamasına destek ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Dışişleri Bakanlığının Uygur Türklerine ilişkin açıklamasına destek verdi.

AB'de otomobil satışları ocakta düştü
AB'de otomobil satışları ocakta düştü AB otomobil pazarında toplam satışlar, ocakta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,6'lık düşüş gösterdi.

Brent petrolün varili 64,84 dolar
Brent petrolün varili 64,84 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 64,84 dolardan işlem görüyor.

'Küresel enerji talebi 2040’a kadar üçte bir oranında artacak'
'Küresel enerji talebi 2040’a kadar üçte bir oranında artacak' BP Enerji Görünümü 2019 raporunda, Çin ve Hindistan'daki yaşam standartlarının yükselmesinin de etkisiyle küresel enerji talebinin 2040 yılına kadar üçte bir oranında artmasının beklendiği belirtildi.

Türkiye-Rusya-İran'dan ortak açıklama
Türkiye-Rusya-İran'dan ortak açıklama Türkiye-Rusya-İran'ın ortak açıklamasında, "(Liderler) Suriye'de ayrılıkçı gündemlere karşı durma kararlılıklarını ifade etmişlerdir." denildi.

Ekonomistler S&P'den değişim beklemiyor
Ekonomistler S&P'den değişim beklemiyor Standard & Poor's'un yarın açıklanması beklenen Türkiye değerlendirmesinde, "B+" olan kredi notu ve "durağan" olan not görünümünde değişikliğe gitmesi beklenmiyor.

AB'de doğal gaz uzlaşısı
AB'de doğal gaz uzlaşısı AB ülkelerinin üçüncü ülkelerle yapacağı doğal gaz anlaşmalarının birlik gözetimine tabi tutulmasını sağlayacak düzenlemede uzlaşı sağlandı.

Küresel petrol arzı ocakta azaldı
Küresel petrol arzı ocakta azaldı Küresel petrol arzı ocakta geçen yılın aralık ayına göre günlük 1 milyon 400 bin varil azalışla yaklaşık 99 milyon 700 bin varil oldu.

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlik ve ABD'de federal hükümetin kepenk kapatma riskinin azalmasıyla pozitif görünümünü koruyor.

Serbest piyasada döviz kurları
Serbest piyasada döviz kurları Dolar 5,2500 liradan, avro 5,9560 liradan güne başladı.

Afrika Birliğinden "Somali'nin borçlarını silin" çağrısı
Afrika Birliğinden "Somali'nin borçlarını silin" çağrısı Birlik, Somali'nin yeniden inşasına destek olmak için dış alacaklıları borçları silmeye davet etti

AB'den Kamboçya'ya ticari yaptırım tehdidi
AB'den Kamboçya'ya ticari yaptırım tehdidi AB, temel haklara saygı göstermediği gerekçesiyle Kamboçya'ya ticari yaptırım süreci başlattı.

<