Emtia yatırımcısına tatlı kazanç

Emtia yatırımcısına tatlı kazanç

Şeker, yüzde 13,6 ile geçen ay emtia piyasasında yatırımcısına en fazla kazandıran ürün oldu.
Devlet gelecek yıl 30,2 milyar lira harç toplayacak

Devlet gelecek yıl 30,2 milyar lira harç toplayacak

Devlet, gelecek yıl vatandaştan 30 milyar 220 milyon 561 bin lira harç toplamayı hedefledi.
Memurun fazla mesai ücreti belli oldu

Memurun fazla mesai ücreti belli oldu

Devlet memurlarının 2 lira 13 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 6,1 artışla 2 lira 26 kuruşa yükselecek.
Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

Kamu bankaları öncülüğünde konut kredi faiz oranlarında yaşanan düşüşle birlikte konut kredi hacmi ve konut satışları ağustos ayından itibaren yükseliyor.

Ekonomi Dünyası

'Rusya ile varılan mutabakat' sonrası dolar/TL düşüşünü sürdürüyor
'Rusya ile varılan mutabakat' sonrası dolar/TL düşüşünü sürdürüyor Dolar/TL, dün akşam Rusya ile varılan mutabakat sonrası uluslararası piyasadaki düşüşünü bugüne de taşıyarak saat 10.40 itibarıyla 5,7850 seviyesinde alıcı buluyor.

Küresel piyasalar karışık seyrediyor
Küresel piyasalar karışık seyrediyor Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, yurt içinde, Rusya ile varılan anlaşma ile jeopolitik risklerin azalmasının TL varlıkları desteklemesi bekleniyor.

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları
Serbest piyasada döviz açılış fiyatları Dolar 5,8090 liradan, avro 6,4620 liradan güne başladı.

AB, liderlerden Brexit'in ertelenmesini talep edecek
AB, liderlerden Brexit'in ertelenmesini talep edecek AB Konseyi Başkanı Tusk, "Anlaşmasız Brexit'i engellemek için 27 üye ülkenin İngiltere'nin uzatma talebini kabul etmesini isteyeceğim." açıklaması yaptı.

Avam Kamarası'ndan Boris Johnson'a yeni darbe
Avam Kamarası'ndan Boris Johnson'a yeni darbe İngiliz hükümetinin Brexit anlaşmasını 3 gün içinde Avam Kamarası'ndan geçirmeyi amaçlayan önergesi reddedildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin: Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik adımlarını anlayışla karşılıyoruz
Rusya Devlet Başkanı Putin: Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik adımlarını anlayışla karşılıyoruz Rusya Devlet Başkanı Putin, “Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik adımlar atmak isteğini anlayışla karşıladığımızı bir çok kez söyledik.” dedi.

Piyasalar yeni haftada Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar yeni haftada Merkez Bankasına odaklandı Küresel piyasalar Brexit ve ticaret müzakerelerine ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, bu hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantıları gündemin odağında yer alıyor.

Piyasadaki döviz açılış fiyatları
Piyasadaki döviz açılış fiyatları Dolar 5,7930 liradan, avro 6,4620 liradan haftaya başladı.

Yenilenebilir enerji kapasitesi 2024'e kadar yüzde 50 artacak
Yenilenebilir enerji kapasitesi 2024'e kadar yüzde 50 artacak Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, dünyada yenilenebilir enerji kurulu kapasitesi 2024'te 2018'e göre yaklaşık yüzde 50 artarak 3 bin 721 gigavata ulaşacak.

Johnson AB'den imzasız mektupla Brexit ertelemesi istedi
Johnson AB'den imzasız mektupla Brexit ertelemesi istedi İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi 31 Ekim'de AB'den çıkarma sözüne rağmen Brüksel'den Brexit'in 31 Ocak 2020'ye ertelenmesini talep etti.

Macron, Merkel ve Johnson Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek
Macron, Merkel ve Johnson Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik." dedi.

Almanya ile Türkiye "enerjide" buluşacak
Almanya ile Türkiye "enerjide" buluşacak Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji altyapısı alanlarında diyalog ve iş birliği için bir platform sağlayan Türk-Alman Enerji Forumu bu yıl Berlin'de gerçekleştirilecek.

AB liderleri bütçe ve çevreye odaklanacak
AB liderleri bütçe ve çevreye odaklanacak AB Liderler Zirvesi’nin ikinci gününde, Birlik'in uzun dönem bütçesi, yeni AB Komisyonu'nun öncelikleri ile iklim değişikliği ele alınacak.

İngiltere'yi bölecek Brexit anlaşması
İngiltere'yi bölecek Brexit anlaşması AB ile varılan yeni Brexit anlaşması Kuzey İrlanda ile İngiltere arasında gümrük duvarı örerek, bölgenin İngiltere'den tedrici kopuşunu başlatacak.

Çin ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 6 büyüdü
Çin ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 6 büyüdü Çin Ulusal İstatistik Bürosu, ekonominin üçüncü çeyrekte yüzde 6 büyüdüğünü açıkladı.

<