Dolar ne kadar ?

Dolar ne kadar ?

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,5220'den işlem görüyor.
Kısa vadeli dış borç temmuzda yükseldi

Kısa vadeli dış borç temmuzda yükseldi

Kısa vadeli dış borç stoku, temmuz ayında 2019 sonuna kıyasla yüzde 4,2 artarak 128,4 milyar dolara çıktı.
Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,24 azalışla 1.104,42 puandan başladı.
TSE 3 firmanın sözleşmesini feshetti

TSE 3 firmanın sözleşmesini feshetti

Türk Standardları Enstitüsünce (TSE) 3 firmanın sözleşmeleri çeşitli nedenlerle feshedildi.

Ekonomi Dünyası

FED faiz kararını açıkladı
FED faiz kararını açıkladı ABD Merkez Bankası, politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

ABD'de ağustos ayı ithalat ve ihracat fiyatları...
ABD'de ağustos ayı ithalat ve ihracat fiyatları... ABD'de ithalat fiyat endeksi ağustosta aylık yüzde 0,9 ve ihracat fiyat endeksi yüzde 0,5 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Piyasaların gözü Fed'in kararında
Piyasaların gözü Fed'in kararında ABD Merkez Bankası'nın (Fed), bugün ve yarın gerçekleşecek Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında herhangi bir değişiklik yapması beklenmezken, piyasalar, karar metninde ve sözle yönlendirmede yapılabilecek güncellemelere odaklandı.

Küresel piyasalar yön arayışında
Küresel piyasalar yön arayışında Küresel piyasalar, bugün başlayacak ve kararları yarın açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Açık Piyasa Komitesi toplantısı öncesi karışık bir seyir izliyor.

İkinci çeyrekte G-20 ülkeleri içinde büyüyen tek ülke...
İkinci çeyrekte G-20 ülkeleri içinde büyüyen tek ülke... OECD raporuna göre, Çin, ikinci çeyrekte mevsimsellikten arındırılmış yüzde 11,5 GSYH artışı ile G20 ülkeleri içinde büyüme elde eden tek ülke olarak kayıtlara geçti.

ABD'de enflasyon beklenenden fazla
ABD'de enflasyon beklenenden fazla ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ağustosta aylık yüzde 0,4 ve yıllık yüzde 1,3 artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

Cari işlemler hesabı temmuzda 1 milyar 817 milyon dolar açık verdi
Cari işlemler hesabı temmuzda 1 milyar 817 milyon dolar açık verdi Cari işlemler hesabı temmuzda 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari işlemler açığı 14 milyar 941 milyon dolar oldu.

"Son veriler ekonomik toparlanmaya işaret ediyor"
"Son veriler ekonomik toparlanmaya işaret ediyor" Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, son gelen verilerin devam eden ekonomik toparlanmaya işaret ettiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını sabit tuttu
Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını sabit tuttu Avrupa Merkez Bankası, faiz oranlarında ve Kovid-19 nedeniyle başlatılan Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) boyutunda piyasa beklentileri doğrultusunda değişikliğe gitmedi.

"Dünya ekonomisinde bazı toparlanma işaretleri görüyoruz"
"Dünya ekonomisinde bazı toparlanma işaretleri görüyoruz" IMF Başkanı Georgieva, Kovid-19 salgını nedeniyle zarar gören dünya ekonomisinde bazı toparlanma işaretleri olduğunu bildirdi.

Serbest piyasadaki döviz fiyatları
Serbest piyasadaki döviz fiyatları İstanbul serbest piyasada dolar 7,4870 liradan, avro 8,8200 liradan güne başladı.

Küresel piyasalar, teknoloji hisseleri öncülüğünde negatif seyrediyor
Küresel piyasalar, teknoloji hisseleri öncülüğünde negatif seyrediyor Küresel piyasalar, ABD'de teknoloji hisselerindeki sert kayıplar ve petrol fiyatlarının düşüşünü hızlandırmasının risk algısını olumuz etkilemesiyle negatif seyrediyor.

Fitch Ratings küresel büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize etti
Fitch Ratings küresel büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize etti Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch, Küresel Ekonomik Görünüm raporunda, küresel büyüme tahminini bu yıl için yüzde eksi 4,6’dan yüzde eksi 4,4’e revize etti.

AB ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 11,4 küçüldü
AB ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 11,4 küçüldü Avrupa Birliği ekonomisi, Kovid-19 nedeniyle bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 11,4 küçüldü.

Tüketici ağustosta giyimden kıstı, elektronik ve mücevhere yöneldi
Tüketici ağustosta giyimden kıstı, elektronik ve mücevhere yöneldi Birleşmiş Markalar Derneği anketine göre, ağustosta giyimden ve restorandan kısan tüketici, elektronik, mobilya ve mücevhere harcama yaptı.

<