WhatsApp İhbar Hattı: 0533 406 91 16


TMO yeni sezona kadar ekmeklik buğday stokunun yeterli olduğunu açıkladı

TMO yeni sezona kadar ekmeklik buğday stokunun yeterli olduğunu açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi, dün gerçekleştirilen ekmeklik buğday ithalatı ihalesinde 400 bin tonluk tekliflerin dörtte biri kadar bir miktarın satın alındığını belirterek "TMO'nun yeni sezona kadar yetecek miktarda stoku mevcuttur." ifadesini kullandı.
Türkiye bir ülkeye daha kapılarını kapattı

Türkiye bir ülkeye daha kapılarını kapattı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Brezilya'dan Türkiye'ye uçuşların durdurulduğunu açıkladı. Kararın sebebi ise artan mutasyonlu virüs kaynaklı vakalar...
Ayçiçeği yağı fiyatlarında yeni sezonda düşüş bekleniyor

Ayçiçeği yağı fiyatlarında yeni sezonda düşüş bekleniyor

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün:
"Ayçiçeği yağı fiyatındaki artış kuraklık ve pandemiden kaynaklanan bir durumdur. Trakya son dönemde güzel yağış aldı. Üretimimizin iyi olacağına inanmaya başladık"
Altın ne kadar?

Altın ne kadar?

Gram altın 445 lira seviyelerinde
Çeyrek altın 719 lira, Cumhuriyet altını 2.944 liradan satılıyor

Ekonomi Dünyası

IMF 2021 küresel ekonomik büyüme tahminini yükseltti
IMF 2021 küresel ekonomik büyüme tahminini yükseltti Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu güncelleyen IMF, küresel ekonominin bu yıl yüzde 5,5 ve 2022'de yüzde 4,2 büyüyeceği öngörüsünde bulundu.

Dünyanın en değerli markası 'Apple'
Dünyanın en değerli markası 'Apple' Dünyanın en değerli markası, bu yıl itibarıyla yaklaşık 263,4 milyar dolar marka değeriyle Apple olurken, Apple'ı 254,2 milyar dolar değerle Amazon izledi.

ABD Senatosundan Yellen'a onay
ABD Senatosundan Yellen'a onay ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay verdi.

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor Küresel piyasalar, koronavirüs salgınında artan vaka sayıları ve getirilen kısıtlamalar ile teşvik beklentilerini fiyatlamaya çalışırken karışık bir görünüm ortaya koyuyor.

Brent petrolün varili 55,47 dolar
Brent petrolün varili 55,47 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 55,47 dolardan işlem görüyor.

 Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı
Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı Küresel piyasalar Çin başta olmak üzere Asya ülkelerinde artan Kovid-19 vakalarına bağlı olarak sert tedbirlerin tekrar gündeme gelmesiyle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD ve Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarında değişikliğe gitmedi
Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarında değişikliğe gitmedi Avrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nda (PEPP) değişikliğe gitmedi.

New York borsasında Biden dopingi
New York borsasında Biden dopingi New York borsası, ABD Başkanı seçilen Joe Biden'ın yemin töreni öncesi güne yükselişle başladı.

Fitch'ten kritik değerlendirme... 2021 yılında kredi ortamı...
Fitch'ten kritik değerlendirme... 2021 yılında kredi ortamı... Fitch Ratings, bu yıl gelişen piyasalara yönelik sermaye akışının güçlenmesi, emtia fiyatlarının artması ve ABD dolarının zayıflaması nedeniyle gelişen piyasalar için kredi ortamının daha olumlu olacağını duyurdu.

Getir'den, 128 milyon dolarlık yeni yatırım
Getir'den, 128 milyon dolarlık yeni yatırım Getir Kurucusu Nazım Salur:
"128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir'in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5,5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık"

Küresel piyasaların gözü Yellen'ın sunumunda
Küresel piyasaların gözü Yellen'ın sunumunda Küresel piyasalar, Kovid-19 salgınında aşılama çalışmalarına karşın artan vaka sayıları ve teşvik paketi fiyatlamalarıyla karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın yapacağı sunum takip edilecek.

Samsung'un 2 numarasına hapis
Samsung'un 2 numarasına hapis Güney Kore'de rüşvet verdiği gerekçesiyle yargılanan elektronik şirketi Samsung Electronics'in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jae-yong'a 30 ay hapis cezası verildi.

Çin ekonomisi 2020'de ne oldu?
Çin ekonomisi 2020'de ne oldu? Çin ekonomisi 2020'de önceki yıla göre yüzde 2,3 oranında büyüme gösterdi. Ülkenin gayri safi yurt içi hasılası geçen yıl 101,60 trilyon yuan (15,68 trilyon dolar) seviyesini gördü.

Fed'den faiz açıklaması
Fed'den faiz açıklaması ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, enflasyonda sorun görmedikçe faizleri yükseltmeyeceklerini belirterek, "Faiz oranlarını artırma zamanı geldiğinde bunu kesinlikle yapacağız ama bu zaman yakın değil." ifadesini kullandı.

Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Küresel piyasalar negatif seyrediyor Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Asya borsalarında satışların etkisini artırdığı görülüyor.

<