"Ekonomi dengeye oturdu"

"Ekonomi dengeye oturdu"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masası Başkanı Barış Oran:"Türkiye yeniden iç talebin öncülük ettiği bir büyümeye geçiş yaptı. Bugün talepte canlanmanın işaretlerini açıkça hissediyoruz. Ekonomik açıdan 2020 yılının 2019'dan daha olumlu bir seyir izleyeceğine inanıyoruz
Yerli otomobille 20 bin istihdam!

Yerli otomobille 20 bin istihdam!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "Projeye yeni nesil teknoparklar ve BUTEKOM bünyesinde hayata geçirdiğimiz mikro mekanik, mikro elektronik ve nano teknoloji mükemmeliyet merkezleriyle katkı sağlayacağız"
Kadınlar rekor kırdı!

Kadınlar rekor kırdı!

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş: "Geçen yıl Türkiye genelinde satılan 1 milyon 348 bin 729 konutun yaklaşık 420 bini kadınlar tarafından satın alındı. TÜİK verilerine göre konut alımında kadınların payı yüzde 31’i aşarak, bugüne kadarki en yüksek seviyeye yükseldi"
Türkiye SAHA'ya çıkıyor

Türkiye SAHA'ya çıkıyor

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş: "SAHA EXPO bir fuar olmanın yanı sıra farklı büyüklüklerde yerli firmalarımızın, yeni ürünlerini, projelerini en doğru kişilere tanıtabildikleri heyecanlı bir buluşma haline geldi"
"ABD'den AB'ye, Ukrayna'dan Malezya'ya kadar savunma sanayisinde öne çıkan ülkelerdeki firmalar ortak yatırım, teknoloji transferi ve iş birliği olanaklarını konuşacak"

Ekonomi Dünyası

Dolarda son durum
Dolarda son durum Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 5,9290'dan işlem görüyor.

Küresel piyasalarda "virüs" tedirginliği
Küresel piyasalarda "virüs" tedirginliği Küresel piyasalar, Çin'de şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) benzeri virüsten etkilenen insan sayısındaki hızlı artışın neden olduğu tedirginlikle negatif bir seyir izliyor.

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları
Serbest piyasada döviz açılış fiyatları İstanbul serbest piyasada dolar 5,9260 liradan, avro 6,5770 liradan güne başladı.

IMF küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF küresel büyüme tahminlerini düşürdü IMF, Küresel Ekonomik Görünüm güncelleme raporunda, küresel ekonomik büyümenin 2019 için yüzde 3'ten 2,9'a, 2020 için 3,4'ten 3,3'e, 2021 için 3,6'dan 3,4'e çekildiği belirtildi.

Borsa günün ilk yarısında rekor kırdı
Borsa günün ilk yarısında rekor kırdı Borsa İstanbul'da küresel risk iştahına paralel yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, 122.909,90 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Çok zenginler!
Çok zenginler! İngiltere merkezli uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, 2 bin 153 milyarderin, dünya nüfusunun yüzde 60'ını oluşturan 4,6 milyar kişiden daha zengin olduğunu öne sürdü.

Dünya bu  zirvede!
Dünya bu zirvede! İsviçre'nin Davos kasabasında yapılacak 50. Dünya Ekonomik Forumu, sıkı güvenlik önlemleri altında ve protestolarla başlıyor.

Avrupa borsaları güne düşüşle uyandı
Avrupa borsaları güne düşüşle uyandı Avrupa borsaları haftaya sınırlı da olsa satıcılı başladı

Brent petrolün varili 65,74 dolar
Brent petrolün varili 65,74 dolar Brent petrolün varili haftanın ilk iş günü uluslararası piyasalarda 65,74 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalar pozitif başladı
Küresel piyasalar pozitif başladı Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başlarken, veri gündeminin görece zayıf olması nedeniyle iç dinamiklerin öne çıkması ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato'daki yargılama sürecinin gündemin odağında yer alması bekleniyor.

ABD'de petrol sondaj kulesi sayısı 14 arttı
ABD'de petrol sondaj kulesi sayısı 14 arttı ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı, bu hafta 14 adet artış gösterdi.

Bulgaristan ucuz iş gücü arıyor
Bulgaristan ucuz iş gücü arıyor Ülkeye mevsimlik işçi olarak Ermenistan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna'dan çalışmaya gelenlerin piyasa ihtiyaçlarını karşılamadığını bildirildi.

 Çin ekonomisi yüzde 6,1 büyüdü
Çin ekonomisi yüzde 6,1 büyüdü Çin ekonomisinin geçen yıl yüzde 6,1'lik büyüme kaydettiği bildirildi.

 Sanayide AB'ye Fark Attık
Sanayide AB'ye Fark Attık Sanayi üretimi Avrupa Birliğinde Kasım 2019'da yıllık bazda yüzde 1,3 azalırken, Türkiye aynı dönemde üretimini yüzde 5,1 artırdı ve verileri açıklanan 25 AB ülkesinden 23'ünün üzerinde performans gösterdi.

 Brent petrolün varili 64,68 dolar
Brent petrolün varili 64,68 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 64,68 dolardan işlem görüyor.

<