Kasım ayının zam şampiyonu domates

Kasım ayının zam şampiyonu domates

Tüketici fiyatları bazında kasımda en yüksek fiyat artışı yüzde 16,65 ile domateste görüldü.
BDDK'dan derecelendirme kuruluşlarına ilişkin tebliğde değişik

BDDK'dan derecelendirme kuruluşlarına ilişkin tebliğde değişik

BDDK'nın yaptığı değişiklik kapsamında, derecelendirme kuruluşu çatısı altındaki kişilerin sağlaması gereken hükümlerde Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ile Türkiye Varlık Fonu ve portföyündeki işletmelere bazı istisnalar tanındı.
Enflasyon rakamları açıklandı

Enflasyon rakamları açıklandı

Enflasyon kasımda yüzde 0,38 artarken, yıllık bazda yüzde 10,56 oldu.
Ham çelik üretimi azaldı

Ham çelik üretimi azaldı

Türkiye'nin ham çelik üretimi, ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 azalışla 28 milyon ton oldu.
Üretim, ekimde 2018'in aynı ayına kıyasla yüzde 15 azalarak 2,7 milyon tona geriledi.

Ekonomi Dünyası

"Türkiye'nin AB üyelik sürecinde kapılar hiçbir zaman kapanmadı"
"Türkiye'nin AB üyelik sürecinde kapılar hiçbir zaman kapanmadı" İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde, kapıların hiçbir zaman kapanmadığını söyledi.

Petrol fiyatları hazirandan beri en yüksek haftalık artışını kaydetti
Petrol fiyatları hazirandan beri en yüksek haftalık artışını kaydetti Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) üretim kesintisini artırma kararının ardından petrol fiyatları, bu hafta haziran ayından beri en yüksek artışını kaydetti.

İtirafçı 19 'mahrem imam' 300 FETÖ'cünün ismini verdi
İtirafçı 19 'mahrem imam' 300 FETÖ'cünün ismini verdi Konya merkezli 26 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınıp itirafçı olan 19 şüpheli, daha önce tespit edilememiş yaklaşık 300 örgüt üyesinin ismini verdi.

AB'de hava yolu yolcu sayısı 1,1 milyarı aştı
AB'de hava yolu yolcu sayısı 1,1 milyarı aştı Seyahatlerin yüzde 46'sı AB ülkeleri arasında, yüzde 37'si AB dışı ülkelere olurken geriye kalan yolculuklar ülkelerin iç hatlarında gerçekleştirildi.

ABD'nin petrol ihracatı, ithalatını geçti
ABD'nin petrol ihracatı, ithalatını geçti Dünyanın en büyük petrol tüketicisi olan ABD'nin petrol ihracatı, 1973'ten bu yana ilk defa petrol ithalatını geride bıraktı.

Finansal siber tehditler 2020'de artabilir
Finansal siber tehditler 2020'de artabilir Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Yuriy Namestnikov:
"2020 yaklaşırken finans sektörünün potansiyel hedef olabilecek alanlarında görev alan güvenlik ekiplerine yeni zorluklara hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyoruz. Yeni potansiyel tehditler kaçınılmaz şeyler değil. Yalnızca bunlara karşı düzgün şekilde hazırlanmak önemli"

Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, gelecek haftaki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde bugün açıklanacak ABD’nin istihdam raporu takip edilecek.

Piyasadaki döviz açılış fiyatları
Piyasadaki döviz açılış fiyatları İstanbul serbest piyasada dolar 5,7530 liradan, avro 6,3920 liradan güne başladı.

İstanbul Ekonomi zirvesi başladı
İstanbul Ekonomi zirvesi başladı TİM, TÜRKONFED, TÜRSAB ve Cool Reklam iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi başladı.

OPEC toplantısı bugün Viyana'da başlıyor
OPEC toplantısı bugün Viyana'da başlıyor Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) 177. Olağan Toplantısı bugün Avusturya'nın başkenti Viyana'da başlayacak.

Alman otomotiv işçilerini zor dönem bekliyor
Alman otomotiv işçilerini zor dönem bekliyor Alman Otomobilciler Birliği Başkanı Bernhard Mattes:
“Geçici iş sözleşmeleri yenilenmiyor, devlet yardımı ile kısa süreli istihdam artıyor. 2019 için istihdamda düşüş bekliyoruz ve bu eğilim 2020'de daha da kötüleşecek”

Tataristan ile ticarette 1 milyar dolar hedefi
Tataristan ile ticarette 1 milyar dolar hedefi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Tataristan ile ticaret hacmimizdeki artış bizim için memnuniyet verici. Kısa süre içinde ticaret hacmimizi 1 milyar dolara çıkarabiliriz, bunun önünde hiçbir engel yok." dedi.

NATO Liderler Zirvesi başladı
NATO Liderler Zirvesi başladı NATO Zirvesi'nin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen oturumu başladı.

Fransa'da hayat duracak
Fransa'da hayat duracak Fransa, halkın ve özellikle Parislilerin günlük hayatını ciddi manada zorlaştıracak tarihin en büyük grevine hazırlanıyor.

Türkiye'nin diplomasi yol haritası
Türkiye'nin diplomasi yol haritası Türkiye, dış politika vizyonunda "güvenli gelecek için köklü, güçlü, girişimci ve insani diplomasi yürütmeyi" ön planda tutuyor.

<