Hükümet memura yeni zam teklif edecek

Hükümet memura yeni zam teklif edecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, hükümetin yeni zam teklifini iletmek için Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın ile Bakanlıkta bir araya geldi.
Spot piyasada elektrik fiyatları

Spot piyasada elektrik fiyatları

Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 316 lira 13 kuruş, en düşük 277 lira 78 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları

Spot piyasada doğal gaz fiyatları

Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 450 lira 35 kuruş olarak belirlendi.
Fındık üreticisinin "randıman" sevinci

Fındık üreticisinin "randıman" sevinci

Ordu'da pazara indirilen 2019 ürünü fındığın randımanının yüksek çıkması üreticilerin yüzünü güldürdü.
TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan:
"Ürünü yüksek randıman gelen üreticiler, fındığını rahatlıkla 19-20 liradan satabilir"

Ekonomi Dünyası

Brent petrolün varil fiyatı 60,37 dolar
Brent petrolün varil fiyatı 60,37 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 60,37 dolardan işlem görüyor.

Piyasalar Fed toplantı tutanaklarına odaklandı
Piyasalar Fed toplantı tutanaklarına odaklandı Fed'in 2008 küresel ekonomik krizden bu yana ilk kez faiz indirimine gittiği temmuz ayı toplantısına ilişkin tutanaklarda, bankanın faiz patikasına ilişkin sinyaller aranacak.

Serbest piyasada döviz kurları
Serbest piyasada döviz kurları Dolar 5,7360 liradan, avro 6,3670 liradan güne başladı.

Trump Rusya'nın G7'ye katılmasını istiyor
Trump Rusya'nın G7'ye katılmasını istiyor ABD Başkanı Trump, "Rusya'nın da bu grubun (G7) içinde olmasının daha uygun olacağını düşünüyorum." dedi.

İtalya'da hükümet krizi sürüyor
İtalya'da hükümet krizi sürüyor İtalya Başbakan Yardımcısı Salvini'nin koalisyon ortağı 5 Yıldız Hareketi'nin büyük projeler başta olmak üzere her şeye "hayır" dediğini öne sürerek çıkardığı kriz sürüyor.

Rusya altın rezervlerini artırmaya devam ediyor
Rusya altın rezervlerini artırmaya devam ediyor Ülkedeki altın rezervleri temmuzda yüzde 0,42 artarak 2 bin 217 tona çıktı.

Küresel piyasalar teşvik beklentileriyle pozitif seyrediyor
Küresel piyasalar teşvik beklentileriyle pozitif seyrediyor Küresel piyasalarda, ticaret savaşına ilişkin ABD'den tedirginlikleri azaltan açıklamaların gelmeye devam etmesi ve merkez bankalarının ekonomiyi destekleyeceğine dair beklentilerle pozitif bir seyir izleniyor.

Ukrayna ve İsrail "serbest ticareti" genişletiyor
Ukrayna ve İsrail "serbest ticareti" genişletiyor Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy:
"Ukrayna ile İsrail arasındaki serbest ticaret anlaşmasının, hizmetleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunda da anlaştık”

Avro Bölgesi’nde cari fazla daraldı
Avro Bölgesi’nde cari fazla daraldı Avro Bölgesi’nde cari fazla, haziranda 12 milyar avro gerileyerek 18 milyar avro düzeyinde gerçekleşti.
Son 12 aylık verilere bakıldığında haziranda Avro Bölgesi’nin cari fazlası da bir önceki yılın aynı dönemine göre 73 milyar avro azalarak 318 milyar avroya geriledi.

Piyasalar bu hafta Powell'ın mesajlarını bekliyor
Piyasalar bu hafta Powell'ın mesajlarını bekliyor Piyasalarda negatif fiyatlamaların yaşandığı geçen haftanın ardından yatırımcılar bu hafta Fed'in temmuz ayı toplantı tutanakları ile Powell'ın Jackson Hole kapsamındaki açıklamalarını takip edecek.

Piyasadaki döviz açılış fiyatları
Piyasadaki döviz açılış fiyatları Dolar 5,5700 liradan, avro 6,1800 liradan güne başladı.

OPEC'in ham petrol üretimi temmuzda azaldı
OPEC'in ham petrol üretimi temmuzda azaldı OPEC'in günlük ham petrol üretimi temmuzda bir önceki aya göre 246 bin varil azalışla yaklaşık 29,6 milyon varil oldu.

OYAK, British Steel'i satın almak için ön anlaşmaya vardı
OYAK, British Steel'i satın almak için ön anlaşmaya vardı OYAK, demir çelik sektöründe, İngiltere başta olmak üzere Fransa ve Hollanda'da üretim faaliyetleri bulunan, İngiliz sanayi devi British Steel'i satın almak üzere ön anlaşma sağladı.

Dolar/TL, 5,56 seviyesinden işlem görüyor
Dolar/TL, 5,56 seviyesinden işlem görüyor Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 5,5590 seviyelerinde işlem görüyor.

Moodys'den 'İslami finans' açıklaması
Moodys'den 'İslami finans' açıklaması Moody’s, İslami finansın, BDT ülkelerinde hızlı büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.

<