BUİKAD ödülleri sahiplerini buldu

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), iş yaşamında başarılı kadınları ödüllendirdi.

BUİKAD ödülleri sahiplerini buldu
- A +

BUİKAD’ın Crown Plaza Otel’de düzenlediği “İNOVASYON’’ temalı ödül töreni Bursa’nın seçkin isimlerini bir araya getirdi.
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), “İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye’ye Ulaşmak” vizyonuyla çıktığı yola, "İnovasyon" temalı 9. BUİKAD İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri ile devam ederek ekonomiden sosyal hayata birçok alanda örnek teşkil eden ve başarıya yürüyen iş kadınları ödüllendirildi. 

Ulusal ve yerel kategoride toplam 8 ödülün verildiği ödül töreninde; Ufuk Tarhan, “Fark Yaratan Kadın”; Ford Otosan - Bal Arısı Projesi, “Yılın İş Yaşamında Kadını Destekleyen Oluşumu”; Tülin Akın, “Yılın Başarılı İş Kadını”; Borçelik, “Yılın Kadına Değer Veren Şirketi”; Arzu Erdi, “Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi”; Seval Şengör, “Yılın Girişimci İş Kadını”; Nesrin Yılmaz, “Yılın Başarılı İş Kadını”; Müjdehan Örs Filiz ile Burcu Başar da “BUİKAD Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Gecenin sunuculuğunu ünlü gazeteci ve televizyoncu Mesut Yar'ın üstlendiği gecede açılış konuşmasını yapan BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’yle, iş yaşamında kadının önemini vurgulamak ve kamuoyunda dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Yalçın, “Bir BUİKAD markası haline gelen ve sürdürülebilirliği ile dikkat çeken 9. İş Yaşamında Başarılı Kadın ödül töreni ile amacımız, iş yaşamında kadının önemini vurgulamak, kamuoyunda dikkat çekmektir. Bu tören ile başarılara imza atmış iş kadınlarını gündeme getirirken, diğer iş kadınlarımıza da örnek olunmasını sağlamaya çalışıyoruz.” Birbirinden başarılı kadınların ve iş yaşamında kadını destekleyen kurumların aday gösterildiği ödül sürecinde; gerçekten çok zorlandıklarını belirten Yalçın, ödüllerin sembolik olduğunu, aslında iş yaşamında var olmayı başaran her kadının takdir edilmeyi hak ettiğini belirtti. Gecenin yapılmasında kendilerine destek olan sponsorlara da teşekkür eden Yalçın; gelişmiş ülkelerle paralel bir şekilde ülkemizde kadın istihdamına verilen önemin gün geçtikçe arttığını ve hükümetin, özel sektörün ve sivil toplumun iş yaşamında kadını destekleyen tüm girişimlerini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını da dile getirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<