ABD Uzlaşma, Trump Savaş Peşinde

ABD yönetimi Çin ile olan ticaret savaşına son vermeye çalışırken, Trump bildiğini okumaya devam ediyor.

ABD Uzlaşma, Trump Savaş Peşinde
- A +

ABD yönetiminin, son dönemde gümrük tarifeleri ile ticaret savaşı başlattığı Çinli yetkilileri ticaret görüşmelerine yeniden başlamaya davet ettiği bildirilirken, ABD Başkanı Donald Trump yine meydan okudu. Trump, Çin’in anlaşma yapmak için baskı altında olduğunu savundu.

Trump'ın Kararları

ABD’nin Çin’den ithal 200 milyar dolar değerindeki ürün için yeni gümrük tarifelerinin uygulamasında süre kısalırken, Trump yönetiminin, Çin’e yeniden masaya oturma daveti yaptığı bildirildi.

Daveti ABD Hazine Bakanı yaptı

Fox Business televizyonuna konuşan Beyaz Saray Ekonomik Konseyi başkanı Larry Kudlow, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in, üst düzey Çinli yetkililere davet gönderdiğini söyledi.

Daha fazla ayrıntı vermeyen Kudlow, “Çin hükümetindeki üst düzey kişilerin görüşmeler yapmak istediğini belirten bazı konuşmalar ve bilgiler var. Çin konusunda takım lideri olan Bakan Mnuchin, bir davet çıkardı” ifadesini kullandı.

Edinilen bilgilere göre, önümüzdeki haftalarla yapılması planlanan görüşmeler için Bakan Mnuchin’in daveti, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in üst düzey ekonomi danışmanı olan Başbakan Yardımcısı Liu He de dahil olmak üzere Çinli mevkidaşlarına gönderildi.

(Kaynak: gidahatti.com - https://www.gumruktv.com.tr/abd-uzlasma-trump-savas-pesinde)

Yorum Ekle

İlgili Haberler

<