Protesto senetler azaldı

Protesto senetler azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bu yılın ilk 4 ayında protesto edilen toplam 281 bin senedin parasal tutarının 4,4 milyar TL olduğunu duyurdu.
Çocuklar, enerji tasarrufunu resimlerle anlattı

Çocuklar, enerji tasarrufunu resimlerle anlattı

TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı yarışma kriterlerine göre değerlendirilen resimlerden 5’i ödüle değer görüldü.
Altının gramı 200 lirayı test etti

Altının gramı 200 lirayı test etti

Gram altın 197,9 lira, çeyrek altın 323 lira ve Cumhuriyet altını 1.319 liradan işlem görüyor.
Borsada yatırımcı, pay vadeli işlemleri keşfetti

Borsada yatırımcı, pay vadeli işlemleri keşfetti

Borsa İstanbul VİOP'ta her geçen gün yatırımcının ilgisini daha fazla çeken pay vadeli işlemleri, bu yılın ilk 4 ayında 2017'nin toplamını aşarak 32,8 milyar liralık hacme ulaştı.

Ekonomi Dünyası

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları
Serbest piyasada döviz açılış fiyatları Dolar 4,7860 liradan, avro 5,6020 liradan güne başladı.

"Amazon yetkilileri, Türkiye'den ayakkabı almak istiyor"
"Amazon yetkilileri, Türkiye'den ayakkabı almak istiyor" TASD Yönetim Kurulu Üyesi Gürsoy, "amazon.com yetkilileri yakında Türkiye’de faaliyete başlayacaklarını, Türkiye’den ayakkabı almak istediklerini ve Türk ayakkabı üreticisi ile görüşmek istediklerini belirttiler." dedi.

Yunanistan'ın borç pazarlığı kreditörleri bölüyor
Yunanistan'ın borç pazarlığı kreditörleri bölüyor Yunanistan'ın 320 milyar avroya yaklaşan kamu borcunun hafifletilmesi için kreditörler arasında görüş ayrılıkları var.

Turkcell'den piyasalara güven mesajı
Turkcell'den piyasalara güven mesajı Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: "Nisan 2018 itibarıyla konsolide bilançomuzda 248 milyon dolar açık pozisyonumuz bulunmaktadır" , "Güncel çalkantıların geçici olduğunu düşünmekle beraber Turkcell olarak, her zaman olduğu gibi finansal tablolarımıza olan etkileri asgariye indirecek önlemlerimizi almayı sürdürüyoruz"

Milyon liralık yatırım milyonları uçurdu
Milyon liralık yatırım milyonları uçurdu Diyarbakır Havalimanında 300 milyon liralık yatırımla 3 yıl önce hizmete sokulan yeni terminal binası, hava ulaşımına hız ve konfor getirirken, Güneydoğu Anadolu'nun da yurt dışına açılmasını sağladı.

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları
Serbest piyasada döviz açılış fiyatları Dolar 4,7840 liradan, avro 5,6300 liradan güne başladı.

'Tuz Gölü'ne Dünya Bankası finansmanı
'Tuz Gölü'ne Dünya Bankası finansmanı Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulunca, Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi genişletme çalışmaları için 600 milyon dolarlık kredi onaylandı.

"Müzakerelerden memnun değilim"
"Müzakerelerden memnun değilim" ABD Başkanı Donald Trump, Çin'le yürütülen müzakerelerden memnun olmadığını belirterek, "Neler olacağını göreceğiz, daha gidecek çok yolumuz var." dedi.

Brent petrolün varil fiyatı 79,15 dolar
Brent petrolün varil fiyatı 79,15 dolar Cuma günü 79,46 dolardan güne başlayan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 78,98 dolardan açıldı.

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor ABD ile Çin arasında geçen hafta boyunca devam eden görüşmelerin ardından ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in dün yaptığı açıklamalar piyasaları pozitif etkiliyor.

ABD, Çin ile ticaret savaşını beklemeye aldı
ABD, Çin ile ticaret savaşını beklemeye aldı Fox televizyonuna konuşan Mnuchin, ABD ve Çin arasında gümrük vergisi üzerinden yaşanan gerginliği bir anlaşma zemininde sonlandırmak için beklemeye aldıklarını açıkladı.

GYODER'den Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu
GYODER'den Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu Rapordan: "2018 yılı 1. çeyrek döneminde yaşanılan kur artışı, yabancıların markalı konut alımında olumlu etki oluşturdu. 2017 yılının son çeyrek döneminde yüzde 3,7 olan yabancılara markalı konut satış oranı 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6,1'e ulaştı" , "Türkiye konut piyasasında fiyat balonu olduğu söylenemez. Balonlaşma eğilimindeki bölgelerde yaşanan düzeltmelerde fiyat aşırılıkları törpülendi."

"Yabancılara 5 yılda 99 bin 691 adet konut satıldı"
"Yabancılara 5 yılda 99 bin 691 adet konut satıldı" Fuzul Grup tarafından TCMB verileri baz alınarak hazırlanan rapora göre, yabancılar, 2003-2017 döneminde Türkiye'den yaklaşık 42 milyar dolarlık gayrimenkul aldı. Nevita International Yönetim Kurulu Başkanı Akbal: "Yabancılar 2013 yılının başından bu yana, 5 yılda 99 bin 691 adet konut satın aldı"

TCMB mayıs ayı beklenti anketi
TCMB mayıs ayı beklenti anketi Küresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, yurt içinde bugün açıklanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mayıs ayı beklenti anketi takip edilecek.

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları
Serbest piyasada döviz açılış fiyatları Dolar 4,4620 liradan, avro 5,2730 liradan güne başladı.

<