Maliye Bakanı Ağbal: Saraçoğlu'nu Ankara'yla, Ankara'yı Saraçoğlu ile buluşturacağız

Maliye Bakanı Ağbal: Saraçoğlu'nu Ankara'yla, Ankara'yı Saraçoğlu ile buluşturacağız

Maliye Bakanı Ağbal, "Saraçoğlu Mahallesi'nin etrafındaki duvarları, çitleri, güvenlik noktalarını kaldıracağız. Saraçoğlu'nu Ankara'yla, Ankara'yı Saraçoğlu ile buluşturacağız." dedi.
Tüketici güven endeksi azaldı

Tüketici güven endeksi azaldı

Tüketici güven endeksi, mart ayında şubat ayına kıyasla yüzde 1,3 azaldı.
TOKİ Kayaşehir’de 605 daireyi kurayla satacak

TOKİ Kayaşehir’de 605 daireyi kurayla satacak

TOKİ Başkanı Turan, "Kayaşehir’de yapımı süren 605 konut için 2 Nisan ile 11 Nisan arasında talep toplayacağız. İnşallah 25 Nisan’da da kurasını çekip hak sahibi vatandaşları belirleyeceğiz." dedi.
En pahalı il İstanbul

En pahalı il İstanbul

TÜİK, "Bölgesel Satınalma Gücü Paritesi (BSGP) 2017 Araştırması"nın sonuçlarını açıkladı. Türkiye'de geçen yıl fiyat düzeyi endeksi en yüksek bölge İstanbul oldu.

Ekonomi Dünyası

Türkiye dünyanın üretim üssü olmayı sürdürüyor
Türkiye dünyanın üretim üssü olmayı sürdürüyor Cushman&Wakefield tarafından hazırlanan İmalat Riski Endeksi 2018 araştırmasına göre global üretimde Çin liderliği bırakmazken, Türkiye maliyet avantajı, altyapı yatırımları ve coğrafi konumuyla ilk 10'da yer aldı.

New York borsası son 6 haftanın en büyük düşüşünü kaydetti
New York borsası son 6 haftanın en büyük düşüşünü kaydetti New York borsasında endeksler, ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'e ek gümrük vergisi getirmesinin ardından son 6 haftanın en büyük günlük düşüşünü kaydetti.

Ticarette Afrika rüzgarı
Ticarette Afrika rüzgarı Türkiye'nin Afrika açılımı devam ederken, kıtayla ticaret 15 yılda 4 katına çıkarak geçen yıl 20,6 milyar dolara ulaştı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten G20 değerlendirmesi
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten G20 değerlendirmesi Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, G20 toplantılarında kripto varlıkların gündeme geldiğini belirterek, "Kripto paraların, 'para' olarak kabul edilmediği, küresel finansal sistemin şimdilik risk altında olmadığı değerlendirildi." dedi.

Küresel ticaret 'otomobil' ile yol alıyor
Küresel ticaret 'otomobil' ile yol alıyor Dünya genelinde en fazla ihracat ve ithalat, 1 trilyon 350 milyar dolarla otomobil sektöründe oldu. Küresel ticaretin zirvesinde yer alan otomobili, rafine petrol izledi.

İslami finansın kalbi Tunus'ta atacak
İslami finansın kalbi Tunus'ta atacak İslam Kalkınma Bankasının 43. Genel Kurulu, 1-5 Nisan'da Tunus’ta yapılacak. Genel Kurulda Türkiye'yi, Başbakan Yardımcısı Şimşek'in temsil etmesi bekleniyor.

Dünya Bankasından Türkiye'ye 45 milyon 450 bin avro hibe
Dünya Bankasından Türkiye'ye 45 milyon 450 bin avro hibe Dünya Bankası, Türkiye'ye Suriyeli sığınmacılar ve Türk vatandaşlarının istihdamı için 45 milyon 450 bin avro hibe verecek.

Amazon dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu
Amazon dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu Google'ın ana kuruluşu Alphabet'i geçen Amazon, dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi konumuna yükseldi. Amazon kurucusu ve CEO'su Bezos, bugün servetine 3,3 milyar dolar daha kattı.

Almanlar 'kirada' oturuyor
Almanlar 'kirada' oturuyor AB ülkeleri arasında vatandaşların konut sahiplik oranı en düşük ülke Almanya olarak belirlendi.

Turcas petrokimya sektörüne dönmeye hazırlanıyor
Turcas petrokimya sektörüne dönmeye hazırlanıyor Turcas Petrol AŞ Üst Yöneticisi Aksoy, Petkim özelleştirmesiyle 10 yıl önce çok şey öğrendikleri petrokimya sektörüyle ilgili yeni yatırım olanaklarını incelediklerini bildirdi.

'Petrol fiyatları 60 doların altına düşecek'
'Petrol fiyatları 60 doların altına düşecek' Fitch Ratings'in raporunda, "ABD'nin hızla artan kaya petrolü üretimi nedeniyle, küresel petrol üretimi bu sene talebin üstüne çıkacak ve fiyatlar 60 doların altına düşecek." denildi.

IMF Başkanından kripto paralara denetim açıklaması
IMF Başkanından kripto paralara denetim açıklaması IMF Başkanı Lagarde, "Kripto varlıkları güçlendiren inovasyonlar bize onları denetlemek için de yardım edebilir. Başka bir deyişle, ateşe karşı ateşle savaşabiliriz." dedi.

Bakan Özlü, Sudanlı bakanlarla görüştü
Bakan Özlü, Sudanlı bakanlarla görüştü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Türkiye, organize sanayi bölgesi kurmak ve geliştirmekte engin tecrübeye sahip. Türkiye'deki organize sanayi bölgeleri ile Sudan'daki organize sanayi bölgeleri arasında ortak girişimler başlatabiliriz." dedi.

AB ve ABD gümrük vergilerinde karşı karşıya geldi
AB ve ABD gümrük vergilerinde karşı karşıya geldi Bruegel Kıdemli Uzmanı Sapir, ABD'nin ithal çelik ve alüminyuma yönelik uygulamayı planladığı ilave gümrük vergilerine ilişkin, "ABD, kabul edilemez tedbirler alıyor." dedi.

Moody's'ten Türkiye kararı
Moody's'ten Türkiye kararı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "Ba1"den "Ba2"ye düşürdü, not görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.

<