Erdoğan: "Ekonomik savaştan başarılı bir şekilde çıkacağız."

Erdoğan: "Ekonomik savaştan başarılı bir şekilde çıkacağız."

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu felaketleri de atlatacağız ama ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz." dedi.
TESK: "Dövizin ateşi düşecek, paniğe gerek yok"

TESK: "Dövizin ateşi düşecek, paniğe gerek yok"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken:
"Dövizin ateşi düşecek, paniğe gerek yok"
"Önümüzdeki hafta başından itibaren piyasalar normale dönecek. Spekülatörlerin oyunları bozulacak"
"Ekonomimiz bu paniği hak etmiyor"

"Ekonomimiz bu paniği hak etmiyor"

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar:
"Ülkemizde insanlar kısa süreç endişesiyle hızlıca panik yapıyor. Biz bu paniği hak etmiyoruz. Ne ekonomimiz ne üretim sistemimiz bunu hak etmiyor. Kötü haberleri çok hızlı sahiplenip onun parçası olmayalım. Ülkemizin faydasına olacak şekilde çalışmalarımızı yoğunlaştırmamız icap ediyor"
Haziran ayı cari açık verileri

Haziran ayı cari açık verileri

Türkiye'nin cari işlemler hesabı, haziranda 2 milyar 973 milyon dolar açık verdi.

Ekonomi Dünyası

Türkiye'nin milli para hamlesine Rusya'dan destek
Türkiye'nin milli para hamlesine Rusya'dan destek Kremlin Sözcüsü Peskov, "Uluslararası ticarette milli para birimlerinin kullanılmasıyla ilgili uzun süredir çalışmalar yürütüyoruz. Rusya, Türkiye ile de milli para birimleriyle ticaret yapmak istiyor." dedi.

“Türk ekonomisinin istikrarı Almanya’nın yararına”
“Türk ekonomisinin istikrarı Almanya’nın yararına” Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert:
"Türk ekonomisinin istikrarı Almanya’nın yararınadır"
"Türkiye’deki durumu Almanya yakından izliyor"

Trump, ABD ekonomisini değerlendirdi
Trump, ABD ekonomisini değerlendirdi ABD Başkanı Donald Trump:
"İşsizlik verileri, 50 seneden olduğundan daha iyi, belki de her zamankinden. Ülkemiz hiç olmadığı kadar hızla büyüyor ve daha da iyiye gidecek. Birçok şirket ABD'ye geri dönüyor"
"Harley'nin (Davidson) rakipleri dahil şirketlerin birçoğu bize doğru geliyor. ABD, yakında eşit şartlara sahip olacak veya daha iyisine"

"Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz"
"Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz" MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan:
"Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha dünyaya gösterecektir"

Rusya dolara alternatif para birimi kullanacak
Rusya dolara alternatif para birimi kullanacak Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov:
"ABD varlıklarına yatırımlarımızı önemli oranda azalttık ve azaltmaya devam edeceğiz. Dolar yerine de avro ve Çin yuanı gibi para birimlerinin kullanımını artıracağız"
"Petrol ticaretinde ise yerel paralara geçilme ihtimalini değerlendiriyoruz. ABD’nin yaptırımları Amerikalılara geri tepecek”

Komşudan yaptırımlara karşı iş birliği vurgusu
Komşudan yaptırımlara karşı iş birliği vurgusu İran medyasında, ABD'nin yaptırımları karşısında Türkiye ve İran'ın iş birliğine vurgu yapan haberler geniş yer buldu.

Trump'ın gümrük tarifeleri afet onarım maliyetlerini artırıyor
Trump'ın gümrük tarifeleri afet onarım maliyetlerini artırıyor Orman yangınlarının çok sayıda yapıya hasar verdiği Kaliforniya'da ithal kereste ve diğer inşaat malzemelerine getirilen ilave gümrük tarifeleri nedeniyle ortalama konut inşa maliyeti 20 bin dolar arttı.

Trump'ın tarifeleri ABD ekonomisini kırılganlaştırıyor
Trump'ın tarifeleri ABD ekonomisini kırılganlaştırıyor ABD Başkanı Donald Trump'ın bitmeyen gümrük vergileri, küresel ekonominin yarısından fazlasını oluşturan onlarca ülkeyi etkiliyor.

ABD'nin dış ticaret açığı rekora koşuyor
ABD'nin dış ticaret açığı rekora koşuyor ABD Başkanı Donald Trump'ın dünya ticaret sistemini tehdit eden adımlarla düşürmeye çalıştığı dış ticaret açığı, bu yıl da rekor kırma yolunda ilerliyor.

Altının kilogramı 238 bin liraya yükseldi
Altının kilogramı 238 bin liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 238 bin liraya yükseldi.

Rusya, ABD'yi "ekonomik savaş" açmakla suçladı
Rusya, ABD'yi "ekonomik savaş" açmakla suçladı Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev:
"(ABD'nin yeni yaptırımları) Eğer bankacılık faaliyetlerine veya döviz hareketlerine engellemeler getirilirse bunu, ekonomik bir savaş ilanı olarak değerlendireceğiz. ABD'nin bu adımına mevcut tüm ekonomik ve siyasi adımlarla karşılık verilmelidir"

Küresel petrol talebi arttı
Küresel petrol talebi arttı Küresel petrol arzı temmuzda bir önceki aya göre günlük 300 bin varil artarak 99 milyon 400 bin varil oldu.

Piyasadaki döviz açılış fiyatları
Piyasadaki döviz açılış fiyatları Dolar 5,7330 liradan, avro 6,5730 liradan güne başladı.

ABD'den Türkiye açıklaması
ABD'den Türkiye açıklaması ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümetiyle bu konuları her görüşmemizde konuşuyoruz. Dün, Türkiye hükümeti yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler çok geniş kapsamlıydı." dedi.

Borsa gözünü 100 bin seviyesine dikti
Borsa gözünü 100 bin seviyesine dikti Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, temmuzun ikinci yarısında başlayan yükseliş eğilimini, yoğun haber akışına karşın ağustos ayına da taşıdı ve 98.000 puanı aşarak gözünü 100.000 seviyesine dikti.

<